מכונת שטיפה לתעשייה

מכונות שטיפה לתעשייה

מכונת שטיפה לתעשייה

מפעלים ומקומות תעשייתיים יציבו אתגר גדול לחברות ניקיון ותחזוקה בשל צורך בניקיון מסיבי של מכונות, פסי ייצור, מקומות עבודה עם חומרים מסוכנים, חללים גדולים וסבוכים ועוד. בנוסף, יש צורך בהתאמה של שיטת ניקיון לכל חומרי הגלם שנמצאים במפעל ועמידה בסטנדרטים גבוהים במיוחד של בקרת איכות ובטיחות. המענה המושלם עבור ניקוי מפעלים הוא שימוש במכונת שטיפה וקרצוף ייעודיות. במאמר זה נרחיב כיצד פועלות מכונות אלה ואיך הן מסייעות בניקוי מקומות תעשייתיים.

מכונות שטיפה לתעשייה
מכונות שטיפה לתעשייה

כיצד המכונות עובדות?

מכונות שטיפה שמיועדות לניקיון במקומות תעשייתיים נאלצות להתמודד עם סוג לכלוך שהוא לא רגיל ולעיתים קשה להסרה במיוחד. גם התנאים בחלל לעיתים מקשים על הניקוי. מכונות אלה עובדות על עיקרון של מיכל מים שמעורבב עם סבון שזולג ישירות למברשת שמסתובבת על הרצפה בעיגולים וביסודיות. ניתן כאמור לשלוט על כמות של המים והסבון, זאת בהתאם לגודלו של המשטח. בחלק האחורי ניצב מגב שאוסף את המים המזוהמים ושואב אותם לתוך מיכל. כל סוגי מכונות השטיפה לרצפות מגיעות עם מברשת קרצוף.

מכונת שטיפה לתעשייה ללכלוך קשה

ניתן לעבוד עם המכונה במנעד צורות – על ידי מברשת שמשולבת עם שואב או עם מברשת בהיעדר שואב ורק לאחר מכן להפעיל את השואב ולגרוף את המים זאת שיטה שתתאים לרצפה שהלכלוך בה נוקשה במיוחד. בנוסף, ניתן להפעיל את השואב רק במידה ורוצים לשאוב את הנוזלים. כמו כן, ככל שהמכונה תנוע בצורתה האיטית כך איכות השטיפה תשתפר מאחר והמברשת עושה הרבה יותר סיבובים באותו מקום.

לאיזה סוג רצפה מתאימות המכונות?

מכונות אלה מתאימות לסוגי רצפה שונים בכל מפעל ואזור תעשייתי. בנוסף, יש מכונות פוליש שעושות הברקה יסודית לאחר ביצוע השטיפה והקרצוף. מכונות שטיפה מתאימות לסוגי רצפות, כגון רצפת קרמיקה, אבן או בטון, שיש ועוד.

מה הגורמים שמשפיעים על איכות המכונה?

לחץ – לחץ המים עשוי להשפיע הרבה על העוצמה של הניקיון. מכונת שטיפה שתפעל בלחץ של מים, תצליח להסיר כתמים מאוד עקשניים, שנדמה כאילו לא יעלמו לעולם. לחץ המכונה נמדד בקנה מידה של – בר, משמע ככל שעולות היחידות, כך החוזק של המכונה עולה.

ספיקה – ספיקת המים של המכונה היא למעשה המים שהמכונה מוציאה מתוכה. מכונת שטיפה עם ספיקה גבוהה היא מכונת שטיפה שתוציא כמות גדולה של מים, שמחזקת את פעולת הניקיון. היחס שבין הספיקה של המים לבין השטח אותו נרצה לנקות, חייב להיות סביר, לכן בהתאם לזאת, מכונות עם ספיקה גבוהה מתאימות הרבה יותר למשטח גדול ותעשייתי שבו מתאפשר יהיה "לגרוף" את הלכלוך.

חוזק מכאני – גם המפרט הטכני של המכונה יכול להשפיע על החוזק שלה. מכונות ניידות הן פחות חזקות ממכונות שמקובעות וזאת בשל המגבלות הטכניות של המכונה שימנעו ממנה שימוש בכוח למטרה של יצירת לחץ מים גבוה. לעומתה, מכונה שהיא לא ניידת, תאפשר שימוש בלחץ מים גבוה בזמן הפעלת המכונה.

כיצד נבחר את המכונה המתאימה ביותר?                                                                           

כל מכונות שטיפה לתעשייה תגענה בגדלים שונים ותהיינה מאובזרות במברשת ובמיכל מים. מכונות קומפקטיות מתאימות יותר לחללים קטנים. מכונות שהן בינוניות מתאימות יותר לאולמות אירועים, לבתי ספר, למועצות ועיריות, לבריכה או לבניין משרדים. מכונות רכובות שהן מסיביות יותר ובעלות משקל רב מתאימות בעיקר לשטח גדול במיוחד כמו מגרשי חניה, קניונים, מוסך, גדול במיוחד, מרכזי קניות, מפעלים גדולים, נמלים, מחסנים וכדומה.

 

כלים חד פעמיים

כלים חד פעמיים

כלים חד פעמיים כלים חד פעמיים ישמשו עבור מטרות ואירועים שונים, כמו מסיבת יום הולדת, אירוע או כנס במקום העבודה או עבור פיקניק בשמורה, וכלים 

קרא עוד »
נשמיה/מסיכה לפנים

נשמיה – מסיכה לפנים

נשמיה – מסיכה לפנים חומרי ניקוי וחיטוי יום יומי בעסק הפכו להיות מרכיב חובה בשמירה על בטחון העובדים והלקוחות. ניתן לזהות גם לאחרונה שקיים שימוש

קרא עוד »

צור קשר

הפריט נוסף לעגלה בהצלחה!